Cart updating

ParduotuvėsvgJūsų krepšelis šiuo metu yra tuščias.

Kraunama
20 rugpjūčio, 2015- Sigita

Pozityviai mąstyti: su kuo tai valgoma

Šiaip tai viskas, ką noriu pasakyti, yra labai paprasta, ir kiekvienam prieinama. Tačiau mes tiesiog ne visada susimąstome apie tai. Pirmiausia, aš visgi daugiau kalbu apie tai, kaip pozityviai mąstyti. Tačiau neretai susiduriu su neteisinga nuomone bandant apibrėžti, kas tai yra. Tad pasistengsiu paaiškinti paprastai.

Pozityviai mąstyti – tai nereiškia nebegalvoti apie nieką bloga, slopinti savo emocijas, apsimetinėti, kad viskas gerai ar nuolat vaikščioti išsišiepus. Taip mąsto trumparegiai žmonės, kurie daro išvadas apie tai, ko nežino, net neįsigilinę į tai, apie ką apskritai kalba. Deja, mūsų visuomenėje tai ypatingai paplitusi mada. Lietuvoje būnu po 3-4 kartus per metus ir kiekvieną sykį tenka labai sunkiai adaptuotis prie tų niūrių veidų ir nuotaikų. Na, bet jūs ir patys žinote, apie ką kalbu.

 Tačiau aš noriu pasakyti, kad aplink mus pasaulyje yra po lygiai ir gerų ir blogų dalykų. Nepamirškime, kad tai subjektyviai jūsų pačių vertinama, kas yra geri arba blogi.

Visgi sutikite, viską, kas aplink jus yra gera, jūs priimate be jokių emocijų, lyg kažkokį savaime suprantamą dalyką, kuris privalo būti. Bet jei jau kažkas yra ne taip, kaip jums norėtųsi, kažkas yra ne taip, kaip jums patogu, iš karto sureaguojate visomis kūno ir smegenų ląstelėmis bei puolate piktintis.

Nors jeigu jūs kiekvieną rytą atsikėlę pamąstytumėte apie tai, kaip yra gerai, kad bėga karštas vanduo tiesiai iš čiaupo ir nereikia eiti pasisemti jo kažkur į šulinį ir atsinešti kibirais kartį ant kaklo užsidėjus, kaip kad darė mūsų močiutės. O beje, dar daug kas taip daro net ir šiandien. Ir štai jums jau pozityvaus požiūrio pavyzdys, nes jau kiekvieną rytą atsikėlę jūs turite kuo pasidžiaugti. Arba pabandykite pasidžiaugti kiekvieną rytą išlipę iš šiltos lovos ir nuėję į tualetą. Ten šiltai bei patogiai atsisėdę pagalvokite, kaip gerai, kad nereikia bėgti į lauką per sniegą į kažkokią lauko būdelę. Štai tie geri dalykai, kuriuos jūs turite ir kuriuos privalote pamatyti, fiksuoti ir džiaugtis, o ne burbuliuoti, kad neturite kuo apsirengti, kad blogas oras, ar kad viskas nervina.

Mintys jūsų materialios, o būsena, kurioje gyvenate šiandien, sukuria būseną, kurioje gyvensite ryt. Jei šiandien stengiatės kreipti mintis link gerų, pozityvių dalykų, jūsų emocinė būsena tampa geresnė ir formuoja geresnę ateitį. Nieko čia nei sudėtingo, nei ypatingo. Vien stengdamasi diena iš dienos keisti savo būseną, ieškodama kažko, kuo galėčiau pasimėgauti ar pasidžiaugti tomis dienomis, kada atrodo niekas negalėjo džiuginti, aš labai toli nukeliavau savo svajonių link. Ir tikrai turėjau tokių dienų, mėnesių ir metų, kai atrodė, nieko gero niekada jau nebus ir nėra prasmės apskritai gyventi. Reikėjo tik paieškoti ir radau. O tai mane ir ištraukė iš duobės, niekas kitas, tik aš pati savo mintimis. Vėliau atsirado ir noras gyventi ir kažką veikti.

Pozityviai mąstyti – tai tiesiog matyti gerus dalykus aplink save, fiksuoti juos, stengtis jais džiaugtis ir būti dėkingais už tai, kad turite tiek daug. Tai – ne įsivaizduoti, kad viskas yra savaime suprantama, taip yra, buvo ir visada bus. Ir jei taip norite skųstis ir matyti daugybę blogų dalykų, tai bent jau pasistenkite adekvačiai tiek pat pastebėti ir gerų. Netgi tai padės po truputį keistis jūsų savybėms ir mąstymui, jūsų emociniam ir energetiniam lygiams. Tapsite patrauklesnis sau ir kitiems, juk mokantys pasidžiaugti yra laimingesni, patrauklesni ir įdomesni, nei tie, kurie vis burbuliuoja. Pozityviam žmogui labiau sekasi: jis gaus geresnį darbo pasiūlymą nei koks surūgėlis, jis bus pastebėtas kitos lyties asmenų ir susiras porą lengviau, nei koks bambeklis surauktu veidu, tokiam žmogui kiti norė palinkėti sėkmės ir jis jos būtinai sulauks.

Pasiūlymas – nuo šiol, kiekvieną dieną  pasidžiaukite tuo, ką jau turite, ir pamirškite tai, ko neturite. Pagalvokite, kiek daug jūs esate pasiekę, kiek jau esate gavę per gyvenimą, kiek turite to, ko jūsų tėvai ir seneliai net tikėtis nedrįso. Ir diena jūsų taps šviesesnė ir daug labiau jums tą dieną pasiseks, o jei dar ir ta kiekviena maža sėkme nepamiršite pasidžiaugti, tai tų pasisekimų tik daugės. Ir nereikia čia jokių mokslinių įrodymų. Bandykite ir patys tuo įsitikinsite.

Paprastas pratimas, kuris padės treniruotis:

Pradėk kontroliuoti savo mintis. Jei pagalvojai apie kažką bloga, iš karto kaip atsvarą turi sugalvoti 3 gerus dalykus. Nesvarbu, apie ką, svarbu, kad jie neštų savyje gerą emociją. Žaisk tokį žaidimą, nebūk rimtas, taip bus lengviau.

Pvz.: važiuoji ryte į darbą ir pagalvoji: „vėl tie kamščiai bjaurybės!”  Tada sugalvoji 3 gerus dalykus: „bet geras gabalas per radiją groja ir norisi dainuoti garsiai, bet darbe išgersiu skanios kavos su seniai matytu kolega, bet šalia užstrigo ir graži panelė/vaikinas ir man šypsosi…” ir panašiai.

Žaidimas smagus ir lengva įsitraukti.

Iš pradžių bus sunkiau prisiminti, kaip tas blogas mintis neutralizuoti, tačiau viskas ateina bandymų ir kartojimų keliu.

Perjunginėk savo dėmesį kaip TV kanalus pulteliu.

Jei jauti, kad pradėjai suktis nereikalingų minčių karuselėje, perjunk kanalą, pradėk galvoti apie kažką kita. PRISIVERSK.

Keisk blogas mintis geromis, bandyk prisiminti bet ką, kas tik gali tave bent kiek pradžiuginti, ir stenkis tą vaizdą arba mintį sukti galvoje, kuo labiau įsijausk.

Šis pratimas – tai pradžių pradžia, turi bent minimaliai išmokti kontroliuoti savo minčių srautą.

——————————————————————————-
„…būsena kurioje gyvenate šiandien, sukuria būseną, kurioje gyvensite ryt.”

Kraunama
svg
  • 01

    Pozityviai mąstyti: su kuo tai valgoma

Greita navigacija