Tikėjimas savo jėgomis – pirmas žingsnis link sėkmės.
Jaučiate, kad jums jo trūksta? Pradėkite praktikuoti šiuos paprastus pratimus atėjusius iš skirtingų kultūrų.
Pasidalinsiu keturiomis lenglovis ir nuostabiomis praktikomis, atkeliavusiomis iš havajietiškos, afrikietiškos, meksikietiškos ir amerikoniškos kultūros.
Kodėl prarandame pasitikėjimą savimi? Priežasčių daug- tai ir užkelti reikalavimai sau, ir nemokėjimas atleisti sau už klaidas, ir pastovi savigrauža, ir kitų žmonių pastabos ar kritika. Kiekvienam iš šių atvejų yra savas psichologinis pratima
1.
Ho’oponopono – problemų sprendimas havajietiškai
Kas tai?
Ho’oponopono – senovinis havajiečių susitaikymo menas. Daugybę šimtmečių jį naudojo apsisaugoti ir sureguliuoti konfliktus. XX amžiaus pradžioje havajietė gydovė Morrna Nalamaku Simeona modifikavo šį būdą, suvesdama jį iki keturių paprastų frazių.
Jos padės išvalyti sąmonę ir sukurti taiką su savimi.
Tikslas:
išsivaduoti nuo kaltės ir gėdos jausmo, bei atleisti sau.
Kaip atlikti?
Atsistokite priešais veidrodį ir pradėkite dialogą su savimi. Šias frazes reikės tarti garsiai ir būtent tokia seka:
“Atsiprašau, man labai gaila”
Papasakokite, kas iššaukė jūsų apgailestavimus, kame yra jūsų kaltė prieš save, kokias klaidas norėtumėte ištaisyti.
Išjauskite savo žodžių svarbą. Priimkite savo jausmus be apribojimų. Tai žinia jūsų Aukštesniajam Aš. Prisipažinimas, kad apgailestaujate, dėl negatyvių programų, kurios jus užvaldė.
“Prašau, atleisk man”.
Šioje atvirumo būsenoje, atsiminkite nuoskaudas, kurioms jūs nesugebėjote ar nenorėjote užkirsti kelio. Tai jūsų prašymas padėti atleisti sau.
“Dėkoju Tau”
Pagalvokite, kokias patirtis davė jums šios klaidos ir nuoskaudos. Kokią naudą jūs galite iš jų patirti. Padėkokite sau ir aplinkiniams už tai, kad jie padeda jums tapti geresniu.
“Aš tave myliu”
Sunku priimti savo silpnybes ir klaidas. Tačiau reikia būti geresniu sau. Gerumas mus daro stipresnius, padeda aiškiau matyti tikslą ir aiškiau mąstyti. Pyktis atvirkščiai, aptemdo sąmonę.
Pažiūrėkite į save veidrodyje su gerumu ir meile. Darykite tai tiek laiko, kiek reikės, o po to prisipažinkite sau meilėje.
Po viso šito, jūs tapsite nauju žmogumi.
………..
2.
Kasala – savigyros praktika
Kas tai?
Daugelį iš mūsų vaikystėje mokė, kad reikia būti nematomais, negirdimais. Kad kuklumas tai dorybė ir kad tu tik vaikas, girtis negražu, išsišokti nemandagu ir kiti panašūs pamokymai. Dauguma tėvų net nesuvokia kokią žalą daro vaikui taip slopindami jo pasididžiavimo savimi jausmus.
Kasala – tai vienas iš būdų prisiminti, kad kiekvienas žmogus unikalus ir labai svarbus šiam pasauliui.
Kasalos praktiką pasiūlė Žanas Kabuta, literatūros mokytojas iš Kongo. Kasala arba “savęs pagyrimo eilėraštis” nuo senų laikų egzistuoja afrikiečių genčių kultūroje. Jis padeda geriau save suprasti, pripažinti savo teigiamus bruožus, su humoru papasakoti apie trūkumus – o bendrai, pasijusti svarbiu visuomenės nariu be agresijos ir kitų menkinimo.
Tikslas
Visiškai priimti visus savo „aš“ aspektus
Kaip atlikti?
Paimkite popieriaus lapą bei rašiklį ir pradėkite kasalą išvardindami visus vardus, švelnias ir juokingas pravardes kuriomis jus vadino.
Toliau išvardinkite savo moralines ir fizines savybes. Nurodykite, kurias iš jų laikote svarbiomis, o kurias antrinėmis.
Jeigu jums sunku save girti, įsivaizduokite kaip jus aprašytų geriausias draugas ar artimas žmogus. Nepamirškite paminėti ir trūkumus, tačiau taip pat giriamojoje formoje: “Niekas nemoka taip kaip aš vėluoti su terminais, kartą viršininko paliepimą įvykdžiau tik po metų, nors turėjau po savaitės”
Padarykite tekstą poetišku. Žanas Kabuta pataria įvesti metaforas surištas su gamta : „vikrus kaip katė“, „lankstus kaip nendrė“. Rašykite viską kaip yra, nereikia kuklintis ar gėdytis. Ir sunkiausia dalis – perskaitykite kasalą vienam ar keletui draugų. Paklausykite ar sutiks jie su jūsų aprašymu.
………………………
3.
Antroji Toltekų išmintis: “nepriimk asmeniškai”
Kas tai?
Toltekų gentis gyveno dabartinės Meksikos teritorijoje 1000-1300 metais. Archeologinių kasinėjimų duomenimis, jų civilizacija buvo labai išsivysčiusi. Susidomėjimas ja vėl išaugo 2000-taisiais metais, kuomet gydytojas Don Miguel Ruis išleido knygą “Keturios Toltekų išmintys”. Ji tapo bestseleriu visame pasaulyje.
Don Miguel Ruis gimė ir užaugo meksikiečių gyduolių šeimoje. Motina tikėjosi, kad sūnus tęs senovinį giminės amatą, tačiau Miguelis pasirinko medicinos mokslus ir tapo chirurgu. Bet vieną kartą jis pakliuvo į avariją ir patyrė klinikinę mirtį. Jis kreipėsi į savo protėvių toltekų išmintį ir nusprendė parodyti jų pasaulio sandaros viziją kuo didesniam žmonių kiekiui.
Toltekų išminties prasmė yra sunaikinti mus ribojančius išankstinius nusistatymus. Prie to prisideda keturios išmintys:
Tegul jūsų žodis būna tobulas.
Nepriimkite to asmeniškai.
Nedarykite prielaidų.
Stenkitės padaryti viską, ką galite kaip galite geriausiai.
Visi jie svarbūs teisingam savęs ir supančio pasaulio suvokimui. Tačiau norint padidinti savigarbą, bene svarbiausias dalykas yra antrasis.
Tikslas
Nustoti būti priklausomu nuo aplinkinių nuotaikos.
Kaip atlikti?
“Svetimi reikalai jūsų neliečia. Viskas ką žmonės daro arba kalba, tai tik jų asmeninės realybės projekcija. Jeigu išsiugdysite savyje imunitetą svetimiems požiūriams ir veiksmams, tuomet išvengsite bereikalingų kančių”- sako Don Miguel
Jums reikia išmokti nereaguoti į aplinkinių pastabas. Juk jūs nežinote, kokia to priežastis: gal bjauri nuotaika, problemos namuose, nuovargis ir tt. Iš esmės, kito žmogaus žodžiai apie jus – tai nuomonė sudaryta kažkokio nepažįstamojo, o ne jūsų. Neleiskite šiam netikram vaizdiniui daryti poveikį jums realybėje. Neleiskite projekcijai žeminti jūsų savivertę ar versti jus abejoti savo jėgomis.
4 Klausimai KATHY BYRON
Kas tai?
Amerikietė Kathy Byron, tam tikru metu, buvo ant savižudybės slenksčio. Jos pačios žodžiais tariant, ji buvo „visiškai prislėgta, paskendusi abejonėse, savigraužoje, savęs nekenčianti moteris“. Dėl menkos savigarbos ji net nusprendė, kad neverta miegoti ant lovos, ir atsikraustė ant grindų. Dėl to Katie ėmė sau užduoti keturis paprastus klausimus, kai ją ima slėgti įkyrios mintys, trukdanti jos gyvenimui ir darbui. Šie klausimai sudarė The Work metodikos pagrindą.
Tikslas
Pašalinti abejones dėl savo sugebėjimų ir jėgų.
Kaip atlikti?
Beviltišką akimirką užrašykite ant popieriaus arba garsiai pasakykite keturis klausimus ir savo atsakymus į juos. Pavyzdžiui, galite pagalvoti: „Aš niekaip negaliu gauti šio darbo“. Paklauskite savęs:
Ar tai yra tiesa? Jūsų atsakymas gali būti tvirtas „taip“, dvejojantis „taip“ arba net „ne visai tiesa“. Atsakykite nuoširdžiai.
Ar esate visiškai tikras, kad tai tiesa? Jei esate tikri, prisiminkite nesėkmių pavyzdžius, patvirtinančius, kad niekada nepateisinate savo lūkesčių.
Kaip jūs reaguojate? Kas atsitinka, kai esate tikras dėl šios minties? Būkite dėmesingi ir atviri: galite jausti pyktį, gėdą, neviltį arba palengvėjimą ar džiaugsmą.
Kas būtumėt be šios minties? Jūs nesate jūsų mintys. Pakanka tik teisingai sumodeliuoti mintis, kad patikėtumėte savimi ir suteiktumėte sau naujų emocijų.
Įsivaizduokite, kad negalite galvoti: „Aš niekaip negaliu gauti šio darbo“. Kaip jaučiatės dabar?
Po to apverskite savo pirminę mintį, pakeiskite ją priešinga – „Aš gausiu šį darbą“. Pagalvokite apie tris pavyzdžius, įrodančius, kad galite pasiekti tai, ko norite. Pvz.: „Turiu patirties šioje srityje, ieško mano amžiaus žmogaus, esu pasiruošęs daug laiko skirti reikalui“. Dar kartą užduokite sau šiuos 4 klausimus, tik šį kartą apie apverstą mintį.
………………….
Apsilankykite mano internetinėse parduotuvėse:
Aloe Vera kosmetika iš Kanarų
ir veido jogos mokymai