Cart updating

ParduotuvėsvgJūsų krepšelis šiuo metu yra tuščias.

Kraunama
10 vasario, 2016- Sigita

7 patarimai, kaip nepasiduoti aplinkybėms

Kartais aplinkybės mus užspeičia į kampą ir jų pakeisti neįmanoma, bent jau taip greitai, kaip mums norėtųsi. Mes nieko negalime padaryti, kai stovime transporto spūstyje važiuodami į darbą, mes negalime pakeisti nemalonaus žmogaus, su kuriuo priversti dirbti ar net gyventi, mes negalime pakeisti praeities ir ištaisyti klaidų, kurios mums gadina gyvenimą. Tačiau vieną dalyką tokiose situacijose mes visgi galime pakeisti – savo prižiūrį į tai, kas vyksta. Taip išmoksime nepasiduoti aplinkybėms.

  1. Pirmiausia reikia nuraminti protą.

Norint kontroliuoti savo mintis, reikia išmokti jas suvokti ir atpažinti. Pabandykite taip: giliai įkvėpkime ir pasistenkime išlaisvinti protą nuo visų monologų. Taip atlaisviname vietą kažkam naujam ir dar nepatirtam. Mes darome pertrauką.
Nesiteisinkite, kad negalite ar neturite tam laiko. Taip, kiekvieną dieną teks laimėti po vieną mažą kovą. Tačiau pertraukos ir poilsis reikalingas, kitaip mes perdegame ir pradedame naikinti patys save.
Pailsėti nuo minčių reikia reguliariai, kas dieną rasti valandėlę pasėdėti tyloje, stebint save, savo mintis ir atrandant, kokios mintys sukasi galvoje. Svarbiausia yra atsirinkti, kurios mintys – mūsų pačių, o kurios – primestos aplinkinių. Negailėkite tam laiko, net jei pradžioje nieko nesigauna, net jei iš pirmo karto negalite nieko suvokti. Svarbiausia pradėti.

2. Palaipsniui, tačiau labai sąmoningai atsisakykite blogų minčių.

Išmokus atpažinti savo mintis, ateina laikas išmokti perjungti savo dėmesį nuo vienos minties į kitą. Tereikia surasti mintį, kuri mums trukdo, ir pakeisti ją tokia, kuri mus įkvepia ir palaiko.
Situacijų be išeities nebūna – būna tik žmonės, kurie mano, kad išeities nėra. Neleiskite, kad niūrios mintys visą jūsų gyvenimą nuspalvintų juodai. Palaipsniui mokykitės keisti blogas mintis geromis ir pasaulis aplink jus ims keistis.
Mintys sukuria mūsų nuotaiką. Mūsų galvose gimsta pačios nerealiausios idėjos, kurias galima įgyvendinti. Jau vien dėl to mums reikia labai gerai išsiaiškinti, kas dedasi mūsų mintyse ir sąmoningai fokusuotis mums naudinga linkme. Tai nevyksta labai greitai, kaip mes norėtume, dažniausiai net nepavyksta iš pirmo karto, tačiau, jei nenuleisite rankų ir treniruositės, po kurio laiko viskas bus paprasta.

3. Bent minutėlei pamirškite rūpesčius.

Mūsų viduje gyvena dalelė, visuomet esanti ramybės būsenoje, tačiau ji pasireikšti gali tik tomis akimirkomis, kai mes atmetame ir pamirštame visus rūpesčius. Mūsų vidinis pasaulis nėra priklausomas nuo išorės. Jei 100% būsite čia ir dabar, tai net nesvarbu, kas bus aplink, jūs galite rasti ramybę. Visi rūpesčiai ir baimės paprastai yra kažkur kitur, vakar ar rytoj, t.y. jūsų projekcijose. Pamąstykite, juk jūs dažniausiai nerimaujate dėl kažko, kas bus, o jei pagalvotumėte, kaip yra dabar, šią sekundę, greičiausiai suprastumėte, kad viskas ne taip jau ir blogai.
Pasitreniruokite pabūti čia ir dabar, pajuskite savo kūną, savo kvėpavimą, pasimėgaukite ramybės akimirka ir pajuskite, kad jūs tiesiog esate ir tiek. Atrodo neįmanoma? Ilgesnį laiką praktikuojant tai galima išmokti.

4. Padėkokite.

Gal šiuo metu ir neturime turtų, pinigų ir kitų gėrybių, gal net sirguliuojame, bet juk realiai, mes tikrai visuomet turime, už ką padėkoti. Dėkokite už tai, ką jau turite, ir už tai, ko dar neturite. Kiekvienas turime milijonus galimybių, tačiau nei vienas niekada neturėsime ir nežinosime visko, ko norime.
Mes visada buvome ir būsime dalimi kažko didelio ir tuo pačiu liksime unikalūs. Vertinkite tai, ką jau žinote ir ko dar nežinote, o svarbiausia, vertinkite tai, kad turite visas tas galimybes.
Gyvenimas niekuomet nebus visiškai toks, kaip mums norėtųsi, ir tai turime priimti.

5. Pripažinkite, kad sunkumai taip pat yra naudingi.

Laimė, aistra ar sėkmė retai kada ateina pas mus lengvai, be pastangų ir sunkumų. Sunkumai padeda mums vystytis ir suvokti, koks malonus yra rezultatas, kurį pasiekėme. Net jei šiandien viskas atrodo labai blogai, atminkite, kad sunkumai mus užgrūdina ir išmoko kovoti su kitomis negandomis. Svarbu ne tai, kad yra sunkumai, jų turi visi, svarbu tai, kaip mes juos įveikiame. Norint kažko pasiekti, reikės susidurti su kliūtimis, tačiau tai – tik kelias į sėkmę ir gyvenimo realybė.
Sakoma, kad tamsiausia naktis būna prieš pat aušrą. Taip pat yra ir gyvenime. Svarbu eiti savo keliu ir būti kantriais bei užsispyrusiais, o į sunkumus žiūrėti, tik kaip į akmenis, pasitaikančius kelyje.

6. Kai ką nors užbaigsite, apsidairykite ir atsiminkite, nuo ko pradėjote ir kokį kelią jau nuėjote.

Viskas anksčiau ar vėliau pasibaigia – šią tiesą reikėtų įsisąmoninti visiems.
Turime išmokti uždaryti duris, versti kitą lapą ir eiti tolyn. Nesvarbu, kaip tai pavadinsite, palikite praeitį už nugaros ir pasimėgaukite šiandiena.
Pabaiga iš tikro yra tik nauja pradžia. Jei taip žiūrėsite į gyvenimą, viskas bus žymiai paprasčiau. Kai baigiasi sakinys, dedame tašką, bet po to juk rašome kitą sakinį, todėl nėra reikalo gailėtis, kad kažkuris jau pasibaigė.

7. Kai viskas krenta iš rankų, paprašykite savo kūno pagalbos.

Protas priklausomas nuo kūno, nes jis reaguoja į kvėpavimo gilumą, žingsnių spartą, raumenų įtampą. Lygiai taip pat kūnas priklausomas nuo minčių, jausmų, emocijų ir net nuo žodžių, kuriais kalbame.
Tai reiškia, kad vieną galima kontroliuoti kitu. Jei viskas krenta iš rankų ir nepavyksta susikaupti, pagudraukite, pasinaudokite kūnu.
Įsivaizduokite, kaip atrodote iš šono, kai jūsų prasta nuotaika: pečiai nuleisti, jūs susiraukę, kvėpavimas paviršutiniškas, padažnėjęs, žvilgsnis įbestas į grindis. Pabandykite būtent tokią pozą ir pajauskite tą jausmą. O dabar padarykite viską atvirkščiai – atsiloškite, išsitieskite, giliai kvėpuokite, šypsokitės, žvelkite į viršų, pasirąžykite. Ką dabar jaučiate?
Mūsų kūnas labai gudrus įrankis, juo pasinaudojus, per keletą sekundžių galima įeiti į visai kitą būseną, negu buvote. Ištiesiate stuburą, smakrą keliate į viršų, pečiai tiesūs, pilvas įtrauktas – ir jūs jau visai kitas žmogus. Naudokitės savo kūnu.

P.S.

Jau esu rašiusi apie tai, bet vėl primenu, kad didžioji dalis konfliktų ir bėdų vyksta tik mūsų galvose ir realybėje jų niekada nebus. Leisdami tokioms mintims gimti ir nešiodami jas savo galvose, atimame iš savęs galimybę tiesiog gyventi ir mėgautis.
Niekada nepamirškite, kad mes galime rinktis, ką valgyti, su kuo bendrauti, kokias knygas skaityti ir ką žiūrėti per TV. Taip pat mes galime rinktis, kaip reaguoti į mus supantį pasaulį ir su mumis vykstančius įvykius.
Visada rinkimės tai, kas mums naudinga, ir pasistenkime patys sau padėti, juk tai tikrai įmanoma, tereikia panorėti ir padirbėti su savimi.

………………………………………………………….

Mes negalime pakeisti to, kad mūsų oda sensta ir raukšlėjasi, bet galime rinktis teisingas kosmetikos priemones odai prižiūrėti.

 

alavijų produktai

Kraunama
svg
  • 01

    7 patarimai, kaip nepasiduoti aplinkybėms

Greita navigacija