Cart updating

ParduotuvėsvgJūsų krepšelis šiuo metu yra tuščias.

Kraunama
17 kovo, 2016- Sigita

5 svarbios produktyvumo pamokos

Sveiki visi, mes ir vėl turime naują svečią, kuris nori pasidalinti savo žiniomis ir įžvalgomis apie tai, kas yra produktyvumas. Susipažinkite su Jevgenijumi iš Tobulėjimo Klubo – http://tobulejam.lt

Džiugu, kad mūsų draugų ratas plečiasi ir mes galime gauti vis daugiau ir įdomios informacijos, kurią pritaikysime savo gyvenime. Manau, visiems bus labai naudinga pasimokyti produktyvaus darbo principų. Taigi skaitom, vertinam, komentuojam.

Luka

5 svarbios produktyvumo pamokos

Sveiki, su jumis Jevgenijus iš projekto Tobulėjimo Klubas ir noriu pasidalinti savo mintimis su jumis bei savo patirtimi, kaip padidinti asmeninį produktyvumą.

Dauguma žmonių nori atlikti savo darbus greičiau, nenori palikti visko kitai dienai, tačiau diena iš dienos daro tas pačias klaidas. Aš irgi jas darydavau, tik su laiku supratau tam, kad taptum tikrai produktyviu, reikia neatidėlioti, o “paimti tai ir padaryti”.

Tam reikia šiek tiek valios ir pastangų stebint, kuris produktyvumo būdas yra efektyvesnis. Tą aš ir padariau, atlikau pilną savo darbo dienos analizę ir štai mano patirtis prieš jūsų akis.

Šiame straipsnyje pasidalinsiu tikrai svarbiomis pamokomis (jos gali atrodyti, labai paprastos, tačiau tai tik taip atrodo iš pirmo žvilgsnio, kol nepradedi jų taikyti savo gyvenime), kurios man padeda darbe kuriant naujus projektus, bet gyvenime spėjant padaryti tiek, lyg dienoje būtų ne 24 valandos, o 36 ar netgi 40 valandų. 🙂

1 Pamoka: Geriau darykite mažiau, tačiau kasdien.

Daug žmonių prisižiūrėję motyvacinių video nusprendžia pakeisti savo gyvenimą, susikuria šimtus nerealių tikslų ir bando keistis, kol po dviejų savaičių motyvacija dingsta ir tada tikslui ateina galas. Diagnozė prasta – sudeginote savo entuziazmą.

Aš suprantu, kad mes norime greitų permainų, norime greitai pasiekti savo tikslų ir ieškome greičiausio ir ekonomiškiausio būdo tai pasiekti. Tačiau maži kasdieniniai žingsniai daug greičiau priartins jus prie tikslo, nei jūsų bandymas šokti milžiniškais žingsniais vieną kartą per mėnesį.

Nesistenkite atlikti didžiulio darbo per vieną kartą, jeigu reikia padalinkite tikslą į mažesnes dalis (tai bus aprašyta 5 pamokoje). Geriau skirti savo tikslui kasdien po valandą, nei daryti tai vieną kartą per savaitę.

Nesikurkite milžiniškų tikslų, kad jūs per mėnesį uždirbsite milijoną. Geriau viską padarykite paeiliui, pirma, uždirbkite realesnę sumą, tada kelkite sau didesnius tikslus. Darykite kažką kasdien dėl savo tikslo ir greičiau nueisite savo kelią link sėkmės.

2 Pamoka: Niekaip neišeina įveikti problemos? Yra sprendimas.

Man kartais būna, kad “užstringu” prie vienos problemos ir niekaip jos negaliu išspręsti, tiesiog nerandu sprendimo ir taškas. Galima pasirinkti du variantus, daužyti galvą į sieną ir bandyti surasti sprendimą arba paimti valandos ar bent 10 minučių pertrauką, pasigaminti arbatos ir leisti mintims nurimti.

Mano patirtis rodo, kad padaryti 10 minučių pertrauką yra daug produktyviau nei bandyti įveikti savo problemą ir karto. Per šį trumpą poilsį, dažniausiai būna, kad aš surandu sprendimą pats, tiesiog gerdamas arbatą. Protas pats suranda problemos sprendimą, jeigu duosite jam pailsėti ir tada naujomis jėgomis vėl kibsite į darbą.

Beje, daug kas iš mano draugų naudojasi šia paprasta veiksminga technika (abejoju ar tai iš tiesų galima pavadinti technika, paprastas poilsis smegenims ir tiek), mes vienas be kito buvome supratę, kad maža pertrauka tavo galvai didiną produktyvumą. 🙂

3 Pamoka: Produktyvumas nuo pat ryto.

Jeigu jums reikia atlikti svarbų darbą, pradėkite nuo pačio ryto. Kuo anksčiau jį atliksite, tuo produktyvesnis pasijausite, diena bus tik įpusėjusi, o jūs jau atlikote svarbiausius dienos darbus. Skamba puikiai? Būtent!

Padarydami savo darbus ryte, įgausite jėgų įveikti kitą kliūtį. Tai tas pats, kaip traukinys, kuris judėdamas į priekį vis greičiau, įgauna pagreitį. Dažnai būna, kad padarius vieną ar kelis darbus, nesinori sustoti, įsijauti ir dirbi iki pat vakaro atlikdamas didžiulius kiekius darbų.

Tam, kad patvirtinčiau savo teoriją paklausiau to savo kelių sėkmingų pažįstamų, ir jie sutiko, kad darbus reikia pradėti kuo ankščiau ryte. Tada lengva nugalėti ir tinginystę ir nėra kitų dėmesį atkreipiančių reikalų. Rekomenduoju pabandyti ir jums. 🙂

4 Pamoka: Vienas darbas.

Pamoka paprasta, bet labai efektyvi – darykite vieną darbą vienu metu. Būna taip, kad pradėdami dirbti, pradedame blaškytis, reikia ir el.paštą, ir facebook’ą patikrinti, paskambinti draugui, atrašyti žinutę, patikrinti įvairiausius pranešimus. Besiblaškant mes gaištame laiką, prarandame koncentraciją ir dėl to nukenčia mūsų darbo kokybė.

Sprendimas irgi, beje, labai paprastas. Pradžioje gali būti, kad bus sunku priprasti, tačiau, jeigu nesustosite, savo darbo spartumą padidinsite ženkliai. Darykite vieną darbą vienu metu, jeigu reikia padaryti ataskaitą, kol jos nepadarysite, netikrinkite savo email’ų ar socialinių tinklų.

Nesiblaškant jūsų darbo greitis padidėja, nes jūs atliekate tik vieną darbą, jūsų galva neapkrauta papildomais rūpesčiais ir jūs greitai užbaigiate reikalus. Tai, ko gero stipriausias būdas iš visų tapti efektyviu.

5 Pamoka: Vertink mažas pergales.

Jeigu tu labai “spaudi save” ir sieki didelio tikslo, turėk omenyje, kad tavo motyvacija gali nukristi ir tu gali nuleisti rankas. Pvz: jeigu naujokas boksininkas nuspręs nueiti į profesionalų lygą, norėdamas tapti čempionu, jį greitai gali palaužti pralaimėjimai. Daug geriau būtų, pirma tapti čempionu tarp naujokų, tada nugalėti pusiau-profesionalų lygoje, o tada tik bandyti įveikti profesionalus.

Arba, dar vienas pavyzdys naujokas vairuotojas, ką tik išlaikęs teises sėda į “Ferrari”, ar jums tai saugiai skamba? Gal pirma vertėtų išmokti tinkamai vairuoti silpnesnę mašiną prieš sėdant į tokį bolidą? 🙂

Todėl didelį tikslą reikia skaldyti į mažesnius tikslus. Aš kasdien sudarau savo tikslų dienai sąrašą ir jį visada atlieku, nes tai daug lengviau padaryti, nei atlikti metų planą ir aš kasdien jaučiuosi puikiai, nes įveikiu savo tikslą.

Dar viena geras patarimas: pabandykite save apdovanoti už atliktą darbą. Tarkim norite labai “sushi”, galite susitarti su savimi, kad kol neatliksite šios užduoties neleisite sau užsisakyti šio patiekalo. Toks paskatinimas labai veikia, pats jį naudoju, rekomenduoju ir jums pabandyti.

Trumpai: džiaukitės kiekviena savo pergale, nors ji ir maža, bet atkreipkite į ją dėmesį. Mokykitės matyti savo pasiekimus, progresą. Jeigu jus nesėdite sudėjus rankas, galite didžiuotis savimi. 🙂

Kiekviena diena – tai didžiulis potencialas ir galimybės. Tikiuosi, kad jūs jas matote. Perskaitę šį straipsnį ir pasikrovę teigiamos energijos, galite pradėti judėti toliau link savo svajonių. Juk dabar jūs žinote, ką daryti, kad spėtumėt atlikti visus darbus. Sėkmės jums! 🙂

Su pagarba Jevgenijus iš Tobulėjimo Klubo – http://tobulejam.lt/

………………………………………………………….

Po dienos darbų nepamirškite atgaivinti savo kojų!

venoms

Kraunama
svg
  • 01

    5 svarbios produktyvumo pamokos

Greita navigacija