Cart updating

ParduotuvėsvgJūsų krepšelis šiuo metu yra tuščias.

Kraunama
14 birželio, 2015- admin

Kodėl aš nebegeriu kavos?

Ką išeidama iš mano gyvenimo išsinešė kava ir atnešė matė

Buvau labai stipriai priklausoma nuo kavos, rytais išgerdavau po 3 didelius puodus ir maniau, be jos aš tiesiog neišgyvensiu. Niekada nesusimąstydavau nei apie jos žalą, nei apie naudą. Kava man buvo tiek savaime suprantamas dalykas, kaip oras, be kurio tiesiog mirčiau. Kai pradėjau tai iš šen, tai iš ten gauti informaciją apie kavos žalą organizmui ir emociniam lygiui, supratau, kad tai – ženklas. Žinau vieną – jei kažkokia informacija pradeda pati lįsti į akis, tai yra ženklas, kad turiu ją išstudijuoti, nes, ko gero, esu užstrigusi kažkokioje neteisingoje pozicijoje, kurią reikia keisti.

Ir atėjo ta diena, kada aš galutinai įsitikinau, kad kava man tikrai nereikalinga. Pasakiau sau „viskas” ir nukirpau mus jungusią bambagyslę.

Tačiau, aš būčiau ne aš, jei nebūčiau prieš tai pasidomėjusi ir išragavusi visas įmanomas alternatyvas. Juk buvau tikra, kad tą rytą, kai negausiu rytinio dopingo, tiesiog mirsiu.

Išragavau įvairius arbatų variantus, bet buvau įpratusi rytinį dopingą vartoti tuščiu skrandžiu ir ne kitaip, tai viskas tiesiog nelipo man. Tada netikėtai sutikau žmogų, kuris prasitarė, kad geria matę. Pasigooglinusi suradau informaciją, kuri mane įtikino išbandyti. Pasiskolinau specialią įrangą, tokį puodelį iš moliūgo ir specialų šiaudelį, pradėjau ragauti. Skonis iš pradžių nelabai sužavėjo, tačiau pagardinus citrina ir agavų sirupu, dar įmetus vieną kitą prieskonį, pasigaminau labai skanų gėrimą. Be to, daug žavesio tam reikalui suteikė ir savotiškas ritualinis matės gėrimas iš specialių indų. Pasijunti lyg kokios genties protėvis.

Pirmomis dienomis matę gėriau vietoje kavos ir tiek, vėliau pastebėjau, kad karts nuo karto patingiu darytis matę ir atsigeriu tik vandens su citrina, daugiau man nieko ir nebesinori. Atsirado ryte apetitas suvalgyti kažką lengvo. Pradėjau valgyti pusryčius, ko ankščiau nedariau. O jau po savaitės kitos rytais man pakakdavo vandens, o metę pasilikau kaip dienos atgaivos ritualą.
Matė man patinka dėl to, kad ją galiu gerti bet kuriuo paros metu, ji neįtakoja miego kokybės, galiu užmigti net ir vakare jos išgėrusi. Matė turi apetitą mažinančių savybių, todėl maisto norisi tikrai gerokai mažiau. Matė labai švelniai tonizuoja, todėl nebeliko jokių širdies plakimų ar spaudimo šuolių. Be to, tikrai pastebėjau, kad metė skatina kūrybingumą, norą kurti, rašyti, padeda lengvai susikoncentruoti į darbus ir pakelia nuotaiką, bei suteikia vidinės ramybės jausmą.

Tačiau įdomiausia, kad prie jos aš nepripratau, o su kiekviena savaite jos vartoju vis mažiau ir tik tada, kai pavakariais būna dideli karščiai ir dėl kaitros jaučiuosi apsnūdusi, tuomet ji tikrai labai gaivina ir puikiai tonizuoja. Matėje yra ne kofeino, o mateino – panašaus tonizuojančio poveikio medžiagos, tačiau ji neturi kofeinui būdingų neigiamų savybių. Mateinas netgi rekomenduojamas spaudimo problemas turintiems asmenims, nes turi savybę jį normalizuoti, tiek aukštą, tiek žemą.

Taigi, ką iš mano gyvenimo išeidama išsinešė kava:

 • dirglumą ir stresavimą dėl smulkmenų,
 • kraujospūdžio šuolius,
 • nuotaikų kaitą,
 • širdies daužymąsi,
 • vidurių užkietėjimą,
 • nenorą valgyti rytais,
 • pajuodusius paakius,
 • jautrų ir sunkų miegą,
 • sunkų atsibudimą ir negalėjimą ryte išlipti iš lovos,
 • galvos svaigimą,
 • dantų rudavimą,
 • pastovų nuovargio jausmą.

Ką atnešė matė:

 • geresnę nuotaiką,
 • energiją,
 • gerą miegą,
 • lengvą atsikėlimą ryte,
 • ramybę,
 • darbingumą bet kuriuo paros metu, kūrybingumo padidėjimą,
 • normalų kraujo spaudimą,
 • sumažėjo apetitas, nebenoriu užkandžiauti, geriau išgeriu metės,
 • susinormalizavo svoris.

O čia pridedu ištraukas iš straipsnių kuriais aš pati rėmiausi nuspręsdama atsisakyti kavos ir didžioji dalis to, kas rašoma, tikrai pasitvirtino, sakau tai iš savo 3 mėnesius trunkančių pokyčių patirties.

Kava sukelia ilgalaikę ir nepageidaujamą nemigą,
• Kofeinas sukelia priklausomybę, o kavoje jo yra daug,
• Kartais net ir galvos skausmą,
• Dažnai ir didesniais kiekiais geriama kava nuvargina kūną, veidui suteikia geltoną atspalvį,
Mažina lytinį pajėgumą,
• Kava didina kraujospūdį, todėl sukelia sveikatos problemų,
• Kava (net ir be kofeino) turi didelius kraujo krešėjimą įtakojančio vitamino K kiekius – tai žalinga žmonėms su širdies ligomis. Sunkina širdies veiklą,
• Sukelia melancholiją,
• Kava gali sukelti cukraus kraujyje problemas,
• Kava taip gali būti naktinių košmarų priežastis, be to ji blogina miego kokybę,
• Trikdo kvėpavimo takų veiklą,
• Kava gali sustiprinti skausmus skrandyje, todėl sergantiems skrandžio opa reikia vengti nekokybiškos kavos ir pernelyg didelio jos kiekio. Skrandžio gleivinę veikia dirginančios medžiagos, atsirandančios skrudinant kavos pupeles,
Kava trikdo pagrindinių mineralų ir B grupės vitaminų įsisavinimą,
• Kava skatina dantų ėduonies vystymąsi,
• Kava skatina šlapimo išsiskyrimą,
• Kava gali sukelti naujagimių apsigimimus,
Kava labiausiai pesticidais purškiama kultūra.

Pačios kavos pupelės neturi skonio, skonis atsiranda jas skrudinant. Tačiau skrudintas produktas – sudegintas produktas. Šio proceso metu susidaro policikliniai aromatiniai angliavandeniliai. Jie ir suteikia aromatą, dėl kurio visi dievina kavą. Tačiau tai kancerogeninė medžiaga. Vos vienos jų molekulės užtenka sukelti DNR pakitimus, kad prasidėtų vėžinis procesas. Žinoma, mūsų imuninė sistema ginasi, bet rezultatai kalba už save – kasdien nuo vėžio miršta 20 žmonių. Bent pusė šių mirčių, anot mitybos ir sveikatos specialisto Almanto Kranausko, susijusios su mityba, taip pat ir su kava.

O čia truputis apie matę

Matės sudėtyje randami A, B, C, E, P ir kiti vitaminai, daugybė mikroelementų (siera, kalis, kalcis, magnis,natris, geležis, varis ir t.t.) eterinių aliejų, taninų, gliukozės, augalinių aliejų ir kitų elementų, kurie suteikia šiai arbatai specifinį skonį. Šios arbatos sudėtyje randamas unikalus alkaloidas- mateinas. Savo poveikiu į žmogaus organizmą mateinas panašus į kofeiną, tačiau veikia daug švelniau ir neturi kofeinui būdingų pašalinių veiksnių. Mateinas reguliuoja kraujospūdį, gerina miegą, stimuliuoja centrinę nervų sistemą, suteikia energijos, didina atsparumą įvairioms ligoms.

Matė veikia kaip švelnus stimuliatorius, įtakojantis fizinį ir psichinį žmogaus aktyvumą, gerina medžiagų apytaką, šalina skysčius iš organizmo, normalizuoja kraujospūdį. Tyrimai patvirtina, kad matė teigiamai veikia žmogaus imuninę sistemą. Taip pat ji gerai veikia kaip psicho-stimuliatorius: pagerina nuotaiką, ramina nervus ir padeda kenčiant nuo nemigos.
Taigi, aš savo pasirinkimu likau labai patenkinta. Kiek puodelių kavos išgeriate jūs? Ar žinojote, kad sunku ryte atsikelti ne be kavos, o dėl kavos?

……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Kokybiška alavijų kosmetika rytiniams džiaugsmo ir geros savijautos ritualams. www.alavijoziedas.lt

natūralios grožio priemonės

svg

Ką tu manai?

Rodyti komentarus / Palikite komentarą

7 Comments:

 • damien luther

  16 spalio, 2015 / at 8:52 amsvgAtsakyti

  bandyk pereti prie kokaino, tiesiog nustebsi visa vaivorykste pokyciu, apie mate net negalvosi.

 • Luka de Luna

  16 spalio, 2015 / at 9:53 amsvgAtsakyti

  Na arbata ir kokainas nelabai ką turi bendro, esu jo bandžiusi, tikrai nesinorėtų vietoj kavos ar arbatos rytais atsikėlus kasdien vartoti, čia tokie palyginimai atrodo ne į temą. Kavos nevartoju ne dėl to, kad skaitau ją narkotiku ar kažką, o dėl jos poveikio organizmui. Matėje yra daugybė gerų, vertingų medžiagų, kurios man nekenkia, o kaip tik papildo, kaip ir kitose arbatose, kokainas nemanau kad turi kažką tokio, be to gryno kokaino ne taip paprasta gauti. Manau šis komentaras ne vietoje, nes juk ne apie svaigalus ar narkotikus kalba.

 • Birutė

  18 spalio, 2015 / at 6:52 amsvgAtsakyti

  Puikus straipsnis.Energijos reikia darbe.Kaip ją gerti darbe?Ten nėra galimybių laikytis matės gėrimo ritualo..Todėl užsiplikome kavą tiesiog puodelyje arba nusiperkame iš aparato.

  • Luka de Luna

   18 spalio, 2015 / at 12:35 pmsvgAtsakyti

   Na, aš nebūtinai siūlau gerti matę, tiesiog man ji tiko, kai reikėjo kažko, šiai dienai jau galiu gerti ir visokias kitas arbatas ir nesu prisirišusi. Kitas dalykas, jei jau norėtumėte matės pabandyti, ją galima plikyti kaip ir bet kokią kitą arbatą, arbatinuke, puodelyje nelabai, nes ji labai smulkiai malta ir bus nemalonios nuosėdos, kurias specialus šiaudelis ir filtruoja. Tačiau, jei per sietelį, galite puikiai pabandyti. Šiandien aš pavyzdžiui metę gėriau užplikius vandeniu ir užpylusi šviežiai spaustomis apelsinų sultimis, nuostabus skonis gavosi.

 • Inga

  26 spalio, 2015 / at 9:24 pmsvgAtsakyti

  Sveiki, įdomiai dėliojate mintis, gerai skaitosi, puikus blog’as, ką tik aptikau… Kalbant apie straipsnį – stengiuosi visad ieškoti kažkokių analogų mūsų lietuviškoje gamtoje. Pagalvojau, kad galbūt tiktų siauralapis gaurometis, jo pilnos bent jau mūsų padubysio pievos 🙂 Ką manot?

  • Luka de Luna

   26 spalio, 2015 / at 9:41 pmsvgAtsakyti

   Tikrai taip, labai gerai, kad priminėte šį puikų lietuvišką augalą.
   Gaurometį galime laikyti gamtos dovanotu stebuklu – maistinėmis savybėmis su juo negali susilyginti nė vienas maisto produktas! Jame yra medžiagų, kurios pakelia nuotaiką ir praskaidrina protą, tačiau priešingai nei kofeinas, nedirgina ir nealina mūsų sveikatos. Tad gauromečio arbata galite pakeisti kavą ir arbatžoles.
   Unikalus medžiagų rinkinys lemia šio augalo vaistines savybes: tiek gausiai mikroelementų nėra jokiame kitame augale!

   GAUROMEČIO TEIKIAMA NAUDA:

   * jame yra 10 kartų daugiau vitamino C nei citrinose, todėl tinka peršalus, esant silpnam imunitetui;

   * balansuoja nervų sistemą: sudirgusius ramina, nusiminusiems kelia nuotaiką, suteikia energijos;

   * gydo šlapimo takų ligas, ir ypač tinka vyresniems vyrams prostatito ir prostatos išvešėjimo profilaktikai;

   * gydo skandžio ir virškinimo sistemos ligas;

   * valo kraują nuo toksinų;

   * tinka apsinuodijus maistu ir alkoholiu;

   * išsekusiems padeda atgauti jėgas;

   * nuo inkstų akmenų;

   * stiprina plaukų šaknis;

   * slopina galvos skausmus;

   * normalizuoja kraujospūdį;

   * didina lytinę potenciją;

   * padeda nuo dantų ėduonies.

 • Svajone

  8 vasario, 2023 / at 12:20 pmsvgAtsakyti

  Gėriu kavą nuo 15metų ir vieni straipsniai rašo apie ją blogai, kiti gerai.
  Nutariau išsianalizuoti, kas būtent priverčia rašyti tokius prieštaringus straipsnius.

  Kai atradau kavą…. be diterpenų (kawheolio ir cafestolio), kas būtent ir verčia kalatotis širdžiai, didina cholesterolį ir neduoda normaliai miegoti, ko gero jos nebeatsisakysiu niekada. 🙂

  Plastikos chirurgai įprastos kavos negali gerti dėl reikalingo ypatingo susikaupimo operuojant, bet šią kavą (be diterpenų) gerti gali ir geria (turiu pažįstamų, kurie buvo nustebę)!
  Vyras, kuris negalėjo gerti dėl iškart uždidėjančio kraujo spaudimo, netikėtai atrado, kad gali gerti ir mes galime turėti bendras nuostabias minutes kartu prie puodelio.
  Aš pati išgeriu ir einu miegoti, geriu nes skanu 🙂

  Na žinoma, skiriasi kai skrudinama kava 90sekundziu 4000kg ir 800C temperatūroje masinėje produkcijoje, pabandykite įkišti vištą į tokias sąlygas, ko gero ištrauktume juodulį tiktai, tai kodėl kavą žmonės renkasi skrudinamą tokiomis sąlygomis.
  Kurią atradusi skrudinama mažomis po 200kg 220C temperatūroje 20min Nicoje (pati buvau gamykloje, mano akys matė procesą), tobulas apskrudimas be taip plačiai eskaluojamų žalų.

  Geria šią kavą Karališkoji šeima ir jeigu nuvyksime į Prancūzijos Rivjerą ten jos rasite.
  Cafe de Paris Monake per metus išgeria puse milijono puodelių.

  VISI kiti Luka de Lunos straipsniai, kuriuos šiandien atradau, nuostabūs, tik patvirtina, ką žinau ir taikau, širdis gėrėjosi skaitant, mėgavosi tiesiog, rašymo menas! Tęsk rašyti.

Palikti komentarą

Kraunama
svg
 • 01

  Kodėl aš nebegeriu kavos?

Greita navigacija