Cart updating

ParduotuvėsvgJūsų krepšelis šiuo metu yra tuščias.

Kraunama
11 rugsėjo, 2015- Sigita

Klausimai, į kuriuos visgi reikėtų atsakyti

Jeigu jau pamąstėme apie tai, kur esame, atėjo laikas nustatyti ir kryptį, kad būtų aiškus kelias į sėkmę. (Temos pradžią skaitykite čia)

Kur eisime? Prieš atsakydami į šį klausimą turime apibendrinti kai ką.

PIRMA SVARBI TAISYKLĖ – JOKIŲ VERTINIMŲ!

Pamirškite bet kokius vertinimus, nedrįskite galvoti, ką apie tai pamanytų kiti ar kaip tai atrodytų, ar kad jūs per sena, per jaunas, per mažas ir kt. Tai yra visiškas TABU! Jeigu norite pasikalbėti su savimi atvirai, tai pasikalbėkite atvirai, neslėpkite ir nesigėdykite savo svajonių, norų ir poreikių.

Aš visada susirašau viską ir vėliau vis skaitinėju ir mąstau apie viską, ką tomis atvirumo valandėlėmis sau pakuždėjau. Mąstau, apmąstau, vėl palieku ramybėje, tačiau pasąmonė jau nebepalieka to ramybėje, ji po mažą žingsnelį pradeda užsukinėti mechanizmą. Jūsų pareiga – aiškiai viską pasakyti, ji turi žinoti, ko jūs norite.

O kad būtų lengviau, atsakome į pagrindinius klausimus:
– KUR esu dabar, kiek mane tai tenkina, ar jaučiuosi laimingas, ar jaučiu pilnatvę, ar viskas yra taip, kaip noriu, kad būtų.
– KAS (kokie mano paties veiksmai) privedė mane iki to, kur aš šiuo metu esu?

Dėmesio, ne koks žmogus ar aplinkybės, o kokie jūsų pačių veiksmai ar kaip tik neveikimas. Kad privedėte JŪS PATS tai yra aišku ir nediskutuojama, tačiau jūs tai darėte dėl kažkokių priežasčių ir turite atsakyti sau į klausimus.

Pvz. Kaip tai nutiko, kad aš gyvenu pas mamą, kai man 50 metų ir dar imu iš jos pensijos pinigus, kad nusipirkčiau cigarečių?

Arba, kodėl aš būdama 35 metų atrodau kaip 60 metų, taip ir jaučiuosi, o mano vyras turi kitą?

Ir toliau panašiai.

Žinoma, atsakymai turi būti labai tikri, nesumeluoti, be jokių vertinimų ar savęs pasmerkimo, be gėdos ir savigraužos, pasakyk faktus, pripažink juos ir tiek.

Žinau, kad jeigu sąžiningai pažvelgsite į šias užduotis, šie klausimai nebus tokie jau paprasti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, o ir atsakymus nebus taip lengva rasti. Jūs turėsite prisiminti kažkokius senus įvykius, kurie susiję su išgyvenimais, kurie gal sukels nemalonius jausmus, tačiau patariu neskubėti ir visgi leisti sau viską prisiminti. Stenkitės žvelgti į viską lyg iš šono, lyg būtumėte tik kino filmo žiūrovas, tuomet jūs lengviau pastebėsite dalykus, kurių nenorite matyti ar stengiatės nematyti. Nebūtina į viską atsakyti iš karto, tai nebus greitas ir lengvas procesas, tačiau, kaip jau rašiau, pasistenkite skirti tam laiko.

Aš kai tai pradėjau, visuomet skirdavau atsakymams laiką važiuodama ryte į darbą ir grįždama, tokiu būdu nušaudavau du zuikius – kamščiai taip neprailgdavo ir turėdavau laiko apie viską ramiai, netrukdoma pamąstyti.

Taigi, grįžkite vėl ir vėl prie šio klausimo ir užduokite jį ne tik apie tuos dalykus, kurie jums nepatinka, o ir apie tuos, kurie patinka!

Pvz, dabar aš dažniau klausiu savęs – kas nulėmė, kad aš pradėjau rašyti šį tinklaraštį? Arba kodėl aš atsisakau automobilio, o važinėju tik su motociklais? Ir taip toliau, nes tai irgi svarbu.

Svarbu žinoti, kas jus privedė prie to, kas yra negerai tam, kad kitą kartą nebeitumėte tuo pačiu keliu. O jei žinosi, kas nulėmė tai, kas yra puiku, vėl ir vėl galėsi elgtis panašiai ir įsitikinti, jog tavo pastangos davė rezultatus ir jie yra tokie, kokių tikėjaisi.

Na ir dar vienas geras klausimas, kuris dažnai mums turėtų iškilti savo sąmoningo gyvenimo kelyje: Dėl ko, kam, kodėl aš turiu tai daryti, kodėl turiu kažką sąmoningai keisti, o gal yra gerai taip, kaip yra, ir nėra čia reikalo šokinėti aukščiau bambos?

Pasakysiu, kaip aš atsakyčiau į šį klausimą, o jūs jau patys spręskite:

– Gyvenime niekas nestovi vietoje, permainos vyksta kiekvieną sekundę, keičiasi viskas ir visi. Tie, kurie sako, kad nesikeičia, jie keičiasi, jie degraduoja, ir tai toks pat keitimasis, tik į kitą pusę. Viskas šiame pasaulyje transformuojasi, nieko nėra statiško, o ypatingai žmogus ir jo gyvenimas. Aš sąmoningai pati renkuosi, kuria kryptimi keistis man ir kuria kryptimi keisti savo gyvenimą, nes nesąmoningai plaukdama pasroviui, jau taip stipriai prisidaužiau sau galvą, jog iki šiol ausyse zvimbia.

Nuo šiol noriu dalyvauti šioje transformacijoje, laikyti vairą savo rankose ir būti atsakinga už viską, kas vyksta su manimi ir mano gyvenimu.

Taigi – o kaip jūs atsakysite į šį klausimą?

Bijau, kad daugelis atsakys taip: gal tegu viskas tiesiog lieka taip, kaip yra ir nieko aš nenoriu keisti …

Žinau, man irgi dažnai taip būna, tačiau aš tai sakau, nes esu patenkinta tuo, ką turiu, bet keičiuosi vis vien. Aš žinau,  jeigu nustosiu pati valdyti situaciją, situacija pradės valdyti mano gyvenimą. O situacijų pasitaiko įvairių, todėl geriau jau aš pati žinosiu, kad padariau viską, jog būtų taip, kaip aš noriu, o ne, kad kažkas atėjo ir viską sugadino ir aš nieko negalėjau padaryti.

Šiandiena – tai vakarykščių minčių ir veiksmų pasekmė, rytojus – tai, ką tu galvoji ir darai šiandien. Taigi, jei šiandien nieko nedarysi, pamąstyk, ar tikrai ryt bus taip pat, kaip yra ir ar ryt tu vis dar norėsi to paties prisvilusio kotleto, vaizdžiai tariant?

Turite suprasti esminius dalykus, kad jūsų mintys, vidinė būsena formuoja jūsų aplinką ir gyvenimą. Vidinę būseną formuoja jūsų įsitikinimai ir vertybės, taip pat jūsų pasitenkinimas esama situacija, bei sugebėjimas mėgautis gyvenimu.

Apskritai, vidinė būsena yra mūsų įstatyminė bazė, pagal kurią ir kuriama mūsų realybė.

Jeigu mes ramiai priimsime viską, kas su mumis vyksta, tuomet visi mūsų ketinimai pildysis. Tačiau jeigu mes reikšime pretenzijas, piktinsimės dėl to, kas vyksta, tuomet tik dar giliau klimpsime į tą blogą situaciją, kurioje ir taip esame, arba griausime tai, ką turime gero. Tokiu būdu mes griausime ne tik savo gyvenimą bet ir save patį.

Visos situacijos mus kažko moko ir mes patys esame tų situacijų priežastis. Reikia išmokti būti dėkingu ir už gerus ir už blogus dalykus, bei bandyti suprasti, kodėl mes visa tai gauname.

Taigi šie trys klausimai „Kur, kas, kodėl” yra būtini ir atsakyti į juos reikia sąžiningai ir be skubos tam, kad galėtume pereiti prie svarbesnio klausimo

KAIP?

Svarbiau gyventi šiandien ir šia diena, ir jaustis laimingu dėl visko, ką šiandien turite ir darote, tuomet rytdiena jau formuosis šios dienos nuotaikomis, ir visos sekančios dienos taip pat. Ryt jūs turėsite tai, kaip jaučiatės šiandien. Skamba neįprastai, tačiau tai yra tiesa, be jokios abejonės.

Jei galvojate apie ateitį, kuriate ateities planus, privalote apie tai galvoti tik pozityviai ir tik būdami geros nuotaikos. Būdami blogai nusiteikę, geriau galvokite kam ir už ką esate dėkingi, tai visada padeda pasijusti geriau.

Klausiate, kam reikia visų šių ilgų ir sudėtingų apmąstymų? Mano giliu įsitikinimu, sėkmingi žmonės yra ne tie, kurie laukia sėkmingų aplinkybių, o tie, kurie visas esamas aplinkybes išnaudoja tam, kad taptų sėkmingais. Norint išnaudoti aplinkybes kuo naudingiau, jas reikia gerai išanalizuoti ir ištyrinėti visais aspektais. Kuo daugiau turite informacijos apie esamą padėtį, tuo geriau galite ja pasinaudoti, kad ji atneštų naudos ateityje. Be to, tie, kas patys renkasi kryptį, greitį ir tuo pat metu mėgaujasi procesu, yra pasmerkti gauti tai, apie ką svajoja.

(Temos tęsinį skaitykite čia)

——————————————————————————-
„Ryt jūs turėsite tai, kaip jaučiatės šiandien.” Jauskitės graži su www.alavijoziedas.lt
aloe-vera-internetu

Kraunama
svg
  • 01

    Klausimai, į kuriuos visgi reikėtų atsakyti

Greita navigacija