Cart updating

ParduotuvėsvgJūsų krepšelis šiuo metu yra tuščias.

Kraunama
4 rugpjūčio, 2016- Sigita

Empatija – kas tai ir kaip su tuo gyventi?

Pesimizmas ir prasta nuotaika turi tokią savybę – jie labai greitai persiduoda kitiems žmonėms. Bet kokia emocija – tai energija ir mes visi sugebame sugerti ją į save visai to nesuvokdami ir nejausdami. Už šį procesą atsakinga mūsų empatija.

Yra žmonių, kurie ne taip lengvai priima svetimas energijas, o yra tokių, kurie ypač lengvai tai daro. Jie tokie jautrūs visoms aplink esančioms emocijoms, kad būna, jog nebegali to pakelti ir nusižudo, kartais net nesuvokdami, kad išgyvena ne savo, o svetimą skausmą.

Tačiau didelė dalis mūsų esame tarp šių dviejų kraštutinumų. Asmeniškai aš labiau linkusi į tą jautriųjų pusę ir kiekvieną dieną susiduriu su svetimų emocijų antplūdžiu. Todėl ilgai mokiausi ir vis dar mokausi atsiriboti ir apsisaugoti. 

Čia ir pasidalinsiu savo žiniomis, kaip tai galima padaryti.

Visi žmonės – tai emocinės kempinės, tačiau vandens pralaidumas visų skirtingas. Kai kurie ramiai sau plaukioja negatyvo minioje ir visai nejaučia diskomforto, o kiti greitai užsikrečia masinėmis nuotaikomis ir net nežino, kad buvo tiesiog užkrėsti. Dėl to įvairūs propagandos skleidėjai mėgsta rengti masinius susibūrimus, kuriuose paleidžia tam tikras nuotaikas ir emocijas, žinodami šią žmonių savybę greitai perimti energiją vieniems iš kitų. Tikriausiai esate patyrę tokius jausmus kiekvienas: vieni futbolo ar krepšinio varžybose, kiti laidotuvėse, treti bažnyčiose ar mitinguose. Visa tai vadinama masių energetika. Mano manymu, dėl šios žmonių savybės mases yra lengviau suvaldyti nei vieną individą, nes energija, kuri greitai dauginasi, yra didelė jėga.

Tai jau seniai ištirtas ir išanalizuotas reiškinys dar vadinamas – empatija.

Sakoma, kad iš visų gyvų būtybių tik žmogus turi šį jausmą, bent jau taip gerai išvystytą, todėl tik šios savybės dėka mes sugebame užjausti vieni kitus, suprasti svetimą skausmą ar džiaugtis kartu. Esu mačiusi tyrimų su šunimis rezultatus, kurie rodė, kad kai kurie šunys taip pat sugeba užjausti, todėl visgi tikiu, kad mes tikriausiai nesame tokie vieninteliai. Na, bet čia jau kita tema.

 Empatija veikia maždaug tokiu principu:

Jūs galite jausti svetimą skausmą taip, kaip savo nuosavą.

„Bendros” ar svetimos problemos staiga tampa jūsų asmeninėmis.

Tokiais atvejais empatija, draugijoje su bejėgiškumu, nemokėjimu apsisaugoti, nepasitikėjimu savimi, gali tapti rimtos depresijos priežastimi.

Taigi tam, kad nustotumėte ryti svetimas emocijas, pasiūlysiu šias instrukcijas:

 Pirmiausia išsiaiškinkite, kiek stipriai išvystyta jūsų empatija ir kiek jus tai veikia.

Štai keletas charakteringų požymių, rodančių, kad esate empatiškas:

 •  Žmonės jus vadina jautriasieliu arba ypatingai jausmingu, emocingu. Jie nežino, kad tai nėra komplimentas ar sprendimas.
 •  Jūs jaučiate baimę, neramumą, stresą perduodamą kitų žmonių. Jūs tiesiog fiziškai tai jaučiate.

Pati savaime tokia savybė nėra bloga, tačiau jūs privalote iki minimumo sumažinti kitų žmonių įtaką savo savijautai. Ypač tokių, kurie jums nepatinka ar kurių jūs nepažįstate. Stenkitės bendrauti su artimais, žinomais, maloniais žmonėmis.

 •  Jūs greitai pavargstate minioje.

Praeina vos kelios vakarėlio valandos, o jūs jau jaučiatės išsunkti, nelaimingi ir išsisėmę.

 •  Triukšmas, pašaliniai kvapai ir nuolatinis būtinumas plepėti, rimtai ištampo jums nervus.
 •  Kad pasikrautumėte energijos, jūs privalote pabūti visiškoje ramybėje.
 •  Jūs nuolat mąstote apie tai, ką jaučiate.

Jūs stengiatės įprasminti bet kokią patirtį, išnarplioti visas situacijas ir sudėlioti į lentynėles. Jus lengva užgauti, bet konfliktų vengiate.

 •  Jūs dosnus pašnekovas ir geras klausytojas.
 •  Jus nuolat verčia kažką pavežti ir pervežti.
 •  Intymumas gali jus gąsdinti taip stipriai, kad galite pradėti jausti dusimą ar savęs praradimo baimę.

Ieškokite nerimo šaltinio

Klauskite savęs: Ką jaučiu? Tai mano ar kažkieno svetimo emocijos? Iš kur atėjo ši emocija, kas ją galėjo sukelti? Atkreipkite dėmesį – baimė ir pyktis beveik niekada negimsta empatiškų žmonių galvose, tačiau jie yra vieni geriausių laidininkų. Bandykite išsiaiškinti, kur slypi jūsų nerimo ar pykčio generatorius. O gal tam turėjo įtakos televizija?

 • Jūs ką tik pasižiūrėjote gerą komediją kino teatre ir esate puikios nuotaikos. Staiga sutinkate draugą ar šeimos narį ir visas gerumas išgaruoja. Jums taip nutinka? Ar galėtų jums taip nutikti?
 • Tą patį jaučiate tiek eidami į prekybos centrą tiek į koncertą. Žmonių susibūrimo vietos jus slegia? Greičiausiai dėl to, kad susiurbiate neigiamas kitų žmonių emocijas iš minios į save.

Venkite nerimo šaltinio. Bet kokia kaina.

Iš pradžių pabandykite su jums nemaloniais žmonėmis kalbėtis stovėdami kuo toliau nuo jų. Atsiribokite kokiu nors daiktu ar barjeru, pavyzdžiui, kėde ar stalu, aišku, tai silpniausi energijos stabdžiai, tačiau dažnai net tokie triukai padeda susilpninti jos perėmimą.

Nebijokite ką nors įžeisti. Nebijokite persėsti į kitą vietą autobuse, jei šalia atsisėdo smirdalius. Jei šalia sėdi liūdni žmonės, taip pat persėskite. Atsistokite ir nueikite tolyn. Tai tik dėl jūsų pačių gerovės, nes tuoj pat jūs pats galite tapti liūdnas.

Bet kurioje neaiškioje situacijoje koncentruokitės į kvėpavimą.

Kvėpavimas – tai, kas jungia jūsų protą su jūsų esybe. Keletą minučių tiesiog susikoncentruokite į kvėpavimą: įkvėpkite ramybę, iškvėpkite negatyvą. Tai padės jums suvokti save laike ir erdvėje, išvalyti galvą nuo baimių ir kitų sunkių emocijų.

Įsivaizduokite negatyvą lyg pilką rūką, kylantį iš jūsų kūno, o įkvepiant įsivaizduokite, lyg į jus prasiskverbtų auksinės šviesos srautas. Tai labai paprasta technika, kuri duoda greitus rezultatus, kad išliktumėte ramus ir susikaupęs.

Naudokitės skydu

Kiekvieną kartą, kai būsite nemalonių žmonių draugijoje, galite įsivaizduoti ore kabantį baltą voką. Na, objektas ir spalva gali būti bet kokie, svarbiausia, kad pasirinktas objektas jums teiktų jėgų ir atspindėtų nuo jūsų visą negatyvą. Galite įsivaizduoti veidrodį, kuris negatyvias emocijas grąžina atgal tiems žmonėms, o jus lyg skydas saugo nuo tų strėlių. Leiskite sau iš aplinkos imti tik pozityvias emocijas.

Valdykite emocines perkrovas

Išmokite atpažinti žmones, kurie siurbia energiją iš kitų. Tokių reikėtų vengti. Nepažįstamų žmonių minioje rinkitės kraštines vietas. Venkite bendrauti su emociniais vampyrais.

O dar, kad ir kaip keistai tai skamba, jei yra galimybė, ką nors valgykite. Dar geriau- saldaus ir nesveiko, nes maistas, kuriame yra daug cukraus, padeda susikaupti ir nusiraminti.

Įsitikinkite, kad būdami bet kokioje kompanijoje, jūs nesate priklausomi nuo kitų žmonių. Įsitikinkite, kad bet kuriuo metu galėsite pats lengvai nusigauti iki namų. Pasilikite pinigų taksi, kad netektų prisirišti prie to, kuris jų turi. Tai suteiks pasitikėjimo savimi.

Jums taip pat prireiks savo vietos namuose, tokios, kurioje galėtumėte pabūti vienas. Tai gali būti skaitymo kampelis ar stalas su kompiuteriu.

Ieškokite pozityvių žmonių ir pozityvių situacijų

Paskambinkite draugui, su kuriuo jums labai patinka leisti laiką. Kolegą, su kuriuo smagu pabendrauti rūkymo kambarėlyje ar geriant kavą, pakvieskite po darbo kažkur drauge nueiti. Siurbkite į save jų pozityvią energiją ir pasitikėjimą savimi.

Viltis taip pat būna užkrečiama. Ir ji pati savaime pakelia nuotaiką. Būkite užjaučiantys ne tik kitus, bet ir save. Likite jautrūs, tačiau venkite stresinių situacijų.

Išsikrapštykite į gamtą

Jūs privalote turėti mėgstamas vietas, kuriose gaunate pozityvios energijos. Geriausia, jei tos vietos bus gamtoje. Žinokite, kur jums reikia nuvažiuoti valandai ar dviems, tam, kad pailsėtumėte ir pasikrautumėte baterijas. Tegu tai būna parkas, paupys, miškas ar ežero pakrantė.

Namuose ir kompiuterio darbalaukyje laikykite miško, laukinių paplūdimių, krioklių ar kitokių gamtos peizažų nuotraukas.

Kad ir sunku prisiversti, bet anksti ryte nuvažiuokite į užmiesčio mišką, pajuskite tą rūką, kvapus, rasą.

Praktikuokite jogą ar kitas kvėpavimo technikas. Turite turėti savo emocinį centrą, pamatą, į kurį per audrą galėtumėte pabėgti lyg į tylų užutėkį.

Žinau, kad manęs nesupras tie, kuriems empatija nėra didelė problema, tačiau tokie žmonės kaip aš, kurie negali pasižiūrėti filmo, neiškęsdami kiekvieno svetimo įbrėžimo kaip savojo, turėtų gerai suprasti, apie ką čia rašiau. Saugokite save, jei esate lyg emocijų sugertukas, nes dažnas kitas net nesuvokia, kaip lengvai savo negatyvą užkrauna jums, ir kaip jums paskui būna sunku juo nusikratyti. Empatiškiems žmonėms minioje būti reiškia tą patį, kaip sveikam vaikščioti tarp gripu sergančių žmonių.

………………………………………………………….

Aplankykite mano internetinę parduotuvę, sukurtą specialiai ieškantiems natūralių grožio priemonių iš gamtos, maksimalaus saugumo bei efektyvumo.

 

aloe vera kosmetika

Kraunama
svg
 • 01

  Empatija – kas tai ir kaip su tuo gyventi?

Greita navigacija